A ia vlen të marrësh një dyshek me pranverë Bonnell? | Rajson

2022/07/15

Sistemi i dyshekut me susta Bonaire është lloji më tradicional i dyshekut me susta të brendshme. Sustat Bonnell kanë një formë orë rëre (fundi dhe pjesa e sipërme janë më të gjera se mesi) dhe janë të ndërlidhura me rrjetë metalike për të formuar një sistem sustë.

Dërgoni kërkesën tuaj


Dyshek me susta Bonaire sistemi është lloji më tradicional i dyshekut të brendshëm. Sustat Bonnell kanë një formë orë rëre (fundi dhe pjesa e sipërme janë më të gjera se mesi) dhe janë të ndërlidhura me rrjetë metalike për të formuar një sistem sustë.

Ndërsa ky sistem është i mirë në përdorimin e sustave Bonnell me susta me xhepa.

Bonnell Springs

Sistemet e dyshekut me susta Bonnell janë lloji më tradicional i dyshekut të brendshëm. Sustat Bonnell kanë një formë orë rëre (fundi dhe pjesa e sipërme janë më të gjera se mesi) dhe janë të ndërlidhura me rrjetë metalike për të formuar një sistem sustë.Ndërsa ky sistem është i zoti në ofrimin e një mbështetjeje të barabartë, ka pasur ankesa se sistemi i sustës Bonnell përkeqëson pikat e presionit dhe shqetësimin.


Pro. Materiale të qëndrueshme dhe një ndjesi tradicionale.


Disavantazhet: Problemet me pikën e presionit dhe transferimin e lëvizjes.


Susta me xhepa

Sustat me xhepa janë sisteme spirale të mbështjellura individualisht që janë të qepura nën shtresën komode të shkumës së dyshekut ose materialit tjetër. Ndryshe nga sistemet tradicionale të burimeve të brendshme që janë të ndërlidhura, sustat e xhepit janë plotësisht të pavarura, duke lejuar rritjen e konturimit dhe lehtësimin e pikës së presionit në krahasim me modelin më të vjetër të burimeve të brendshme.


Në shumicën e shtretërve me susta xhepi, ka një shtresë me shkumë memorie ose shkumë lateksi sipër grupit të sustave të xhepit, në mënyrë që personi i fjetjes të përfitojë përfitimet e shkumës konturore dhe komoditetin e sustave të xhepit në të njëjtën kohë.


Pro. Materiale të qëndrueshme dhe rehati më të mirë se sistemet tradicionale të burimeve të brendshme.


Kundër: Fjetësit duhet të jenë po aq të interesuar për shkumën që mbështillet rreth sistemit të sustës - nëse është me cilësi të ulët, shtrati mund të jetë ende i pakëndshëm.

Pro. Materiale të qëndrueshme dhe një ndjesi tradicionale.

Disavantazhet. Siklet në pikën e presionit dhe çështje të transferimit të lëvizjes.

FAQ

1.Sa duhet të zgjasë dysheku juaj?
Çdo dyshek është i ndryshëm. Nëse hidheni gjatë natës ose zgjoheni me dhimbje, është koha për të marrë një dyshek të ri pavarësisht nga mosha e tij. Ne rekomandojmë kontrollimin e etiketës së ligjit dhe zëvendësimin e tyre të paktën çdo tetë vjet.
2. Çfarë mënyrash pagese pranoni?
LC në shikim / nga TT, 30% Depozita dhe 70% gjendje është kundrejt kopjeve të dokumenteve të transportit brenda 7 ditëve pune.
3.Mund të vizitoj fabrikën tuaj?
Po, mirë se vini të vizitoni fabrikën tonë në çdo kohë, ne jemi afër aeroportit ndërkombëtar Guangzhou Baiyun, duhet vetëm një orë me makinë dhe ne mund të organizojmë makinën për t'ju marrë.

Përparësitë

1.Pas vitesh zhvillimi, ne kemi krijuar marrëdhënie bashkëpunimi afatgjatë me klientët tanë në të gjithë botën. Ju lutemi të jeni të sigurt se ne kemi të drejtë të eksportojmë produktet tona dhe nuk do të ketë dëme në mallrat e dorëzuara. Ne mirëpresim sinqerisht kërkesën tuaj dhe telefononi.
2.Klientë që duan të dinë më shumë për produktin tonë të ri ose kompaninë tonë, thjesht na kontaktoni.
3.Deri më tani, Rayson ka kaluar certifikimin ndërkombëtar të sistemit të menaxhimit të cilësisë. Të gjitha produktet duke përfshirë produktin tonë të ri janë të pajisura me dizajn inovativ, cilësi të garantuar dhe çmime konkurruese.
4.Ne premtojmë që produktet t'u dërgohen klientëve të sigurt dhe të shëndoshë. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi të dini më shumë rreth tonë, na telefononi drejtpërdrejt.

Rreth Rayson

Rayson Global Co., Ltd është një sipërmarrje e përbashkët kinezo-amerikane, e themeluar në vitin 2007 e cila ndodhet në Shishan Town, Zona e Teknologjisë së Lartë Foshan, dhe ndodhet pranë ndërmarrjeve të famshme si Volkswagen, Honda Auto dhe Chimei Innolux. Fabrika është rreth 40 minuta me makinë nga Aeroporti Ndërkombëtar Guangzhou Baiyun dhe Salla e Panairit të Kantonit. Zyra jonë qendrore "JINGXIN" filloi të prodhojë tel susta për prodhimin e sustave të brendshme të dyshekut në vitin 1989, deri më tani, Rayson nuk është vetëm një fabrikë dyshekësh (15000 copë/muaj), por edhe një nga sustat më të mëdha të brendshme të dyshekut (60,000 copë/muaj) dhe prodhues të pëlhurave jo të endura PP (1800 ton/muaj) në Kinë me më shumë se 700 punonjës. Mbi 90% e produkteve tona eksportohen në Evropë, Amerikë, Australi dhe pjesë të tjera të botës. Ne furnizojmë komponentë dysheku Serta, Sealy, Kingkoil, Slumberland dhe markave të tjera të famshme ndërkombëtare të dyshekëve. Rayson mund të prodhojë dyshek me susta xhepi, dyshek me susta bonnell, dyshek me susta të vazhdueshme, dyshek me shkumë memorie, dyshek shkumë dhe dyshek latex etj.


Dërgoni kërkesën tuaj