Ja se çfarë po thonë njerëzit për çmimin e dyshekut të pranverës

2021/06/28

Aldworth MS shtoi: \ "Së gjithnjë e më shumë vende refuzojnë të blejnë produkte të vulave komerciale, kjo therje vazhdon sot, kryesisht për shkak të subvencioneve qeveritare dhe premtimeve të rreme që Kina do të bëhet tregu kryesor për leshin e vulës. Megjithatë, në gushtin e kaluar, Phocalux International , një kompani kanadeze e përpunimit të nënshkrimit me një fabrikë të produktit të nënshkrimit të Kinës, hapi dyqanin e parë të Kinës dhe të vetëm në Shenyang, në veri të Kinës, duke shitur leshin e vulës.

Sepse bimët në rritje po bëhen më të mëdha dhe më të forta. Por edhe kopshti që është ndërtuar është rastësisht i pushtuar nga barërat e këqija. Ka disa strategji që mund të përdorni për të minimizuar këtë sherr. Këshilla të mëposhtme do të ndihmojnë për t'ju dhënë një avantazh mbi barërat e këqija dhe për ta bërë kopshtin tuaj të duken më të mirën. Thith pak në një kohë, por thith pak shpesh.

Star Player: Nicklas Helenius, 22, 22year-sulmuesi i vjetër sigurisht që është i kualifikuar për të qenë një dane e madhe. Lojtari i fundit danez i vitit shënoi 1 kile. 2 milion plus shtesë-onceuse Ai ishte në vitin e fundit të kontratës. Okori i 20-vjeçar ndërkombëtar danez ka hedhur poshtë një lëvizje prej £ 5 milion në Chelsea, sepse ai dëshiron një veprim të rregullt të lojtarit.

NA KONTAKTONI
Vetëm na tregoni kërkesat tuaja, ne mund të bëjmë më shumë se ju mund të imagjinoni.
Zgjidhni një gjuhë tjetër
English English العربية العربية Deutsch Deutsch Español Español français français हिन्दी हिन्दी italiano italiano 日本語 日本語 한국어 한국어 Português Português русский русский 繁體中文 繁體中文 简体中文 简体中文 Afrikaans Afrikaans አማርኛ አማርኛ Azərbaycan Azərbaycan Беларуская Беларуская български български বাংলা বাংলা Bosanski Bosanski Català Català Sugbuanon Sugbuanon Corsu Corsu čeština čeština Cymraeg Cymraeg dansk dansk Ελληνικά Ελληνικά Esperanto Esperanto Eesti Eesti Euskara Euskara فارسی فارسی Suomi Suomi Frysk Frysk Gaeilgenah Gaeilgenah Gàidhlig Gàidhlig Galego Galego ગુજરાતી ગુજરાતી Hausa Hausa Ōlelo Hawaiʻi Ōlelo Hawaiʻi Hmong Hmong Hrvatski Hrvatski Kreyòl ayisyen Kreyòl ayisyen Magyar Magyar հայերեն հայերեն bahasa Indonesia bahasa Indonesia Igbo Igbo Íslenska Íslenska עִברִית עִברִית Basa Jawa Basa Jawa ქართველი ქართველი Қазақ Тілі Қазақ Тілі ខ្មែរ ខ្មែរ ಕನ್ನಡ ಕನ್ನಡ Kurdî (Kurmancî) Kurdî (Kurmancî) Кыргызча Кыргызча Latin Latin Lëtzebuergesch Lëtzebuergesch ລາວ ລາວ lietuvių lietuvių latviešu valoda‎ latviešu valoda‎ Malagasy Malagasy Maori Maori Македонски Македонски മലയാളം മലയാളം Монгол Монгол मराठी मराठी Bahasa Melayu Bahasa Melayu Maltese Maltese ဗမာ ဗမာ नेपाली नेपाली Nederlands Nederlands norsk norsk Chicheŵa Chicheŵa ਪੰਜਾਬੀ ਪੰਜਾਬੀ Polski Polski پښتو پښتو Română Română سنڌي سنڌي සිංහල සිංහල Slovenčina Slovenčina Slovenščina Slovenščina Faasamoa Faasamoa Shona Shona Af Soomaali Af Soomaali Shqip Shqip Српски Српски Sesotho Sesotho Sundanese Sundanese svenska svenska Kiswahili Kiswahili தமிழ் தமிழ் తెలుగు తెలుగు Точики Точики ภาษาไทย ภาษาไทย Pilipino Pilipino Türkçe Türkçe Українська Українська اردو اردو O'zbek O'zbek Tiếng Việt Tiếng Việt Xhosa Xhosa יידיש יידיש èdè Yorùbá èdè Yorùbá Zulu Zulu
Gjuha aktuale:Shqip