Дали вреди да се добие Bonnell Spring душек? | Рејсон

2022/07/15

Системот за душек со пружини Bonaire е најтрадиционалниот тип на душек со внатрешен извор. Пружините Bonnell имаат форма на песочен часовник (долниот и горниот дел се пошироки од средината) и се меѓусебно поврзани со метална мрежа за да формираат пружински систем.

Испратете го вашето барање


НаBonaire пролетен душек системот е најтрадиционален тип на душек со внатрешен извор. Пружините Bonnell имаат форма на песочен часовник (долниот и горниот дел се пошироки од средината) и се меѓусебно поврзани со метална мрежа за да формираат пружински систем.

Иако овој систем е добар во користењето на Bonnell пружини со пружини во џеб.

Бонел Спрингс

Системите за душеци со пружини Bonnell се најтрадиционалниот тип на душек со внатрешен извор. Пружините Bonnell имаат форма на песочен часовник (долниот и горниот дел се пошироки од средината) и се меѓусебно поврзани со метална мрежа за да формираат пружински систем.Иако овој систем е вешт во обезбедувањето рамномерна поддршка, има поплаки дека системот за пружини Bonnell ги влошува точките на притисок и непријатноста.


Добрите. Издржливи материјали и традиционален дури и чувство.


Недостатоци: Непријатност во точката на притисок и проблеми со пренос на движење.


Спрингс во џеб

Пружините во џеб се индивидуално обвиткани системи на намотки кои се зашиени под комфорниот слој на пената или друг материјал на душекот. За разлика од традиционалните внатрешни пружини кои се меѓусебно поврзани, џебните пружини се целосно независни, што овозможува зголемена контура и олеснување на точката на притисок во споредба со постариот модел на внатрешни пружини.


Во повеќето кревети со џебни пружини, има слој од мемориска пена или латекс пена на врвот на џебната пружинска низа, така што спиењето ги добива придобивките од контурната пена и удобноста на џебните пружини во исто време.


Добрите. Издржливи материјали и подобра удобност од традиционалните системи со внатрешен извор.


Конс: Спијачите треба да бидат подеднакво заинтересирани за пената што се обвива околу системот за пружини - ако тоа е со низок квалитет, креветот може да биде сè уште непријатен.

Добрите. Издржливи материјали и традиционално изедначено чувство.

Недостатоци. Проблеми со непријатност во точката на притисок и пренос на движење.

Најчесто поставувани прашања

1. Колку долго треба да трае вашиот душек?
Секој душек е различен. Ако фрлате ноќе или се будите со болка, време е да земете нов душек без оглед на неговата возраст. Препорачуваме да ја проверите ознаката на законот и да ја замените најмалку на секои осум години.
2. Кои начини на плаќање ги прифаќате?
LC на видување / од ТТ, 30% депозит и 70% салдо е против копии од документи за испорака во рок од 7 работни дена.
3. Може ли да ја посетам вашата фабрика?
Да, добредојдовте да ја посетите нашата фабрика во секое време, ние сме во близина на меѓународниот аеродром Гуангжу Баијун, потребно е само еден час со автомобил, а ние можеме да организираме автомобил да ве земеме.

Предности

1.По години на развој, воспоставивме долгорочни односи за соработка со нашите клиенти од целиот свет. Бидете уверени дека имаме право да ги извезуваме нашите производи и нема да дојде до оштетување на испорачаната стока. Искрено го поздравуваме вашето барање и повик.
2.Клиенти кои сакаат да дознаат повеќе за нашиот нов производ или нашата компанија, само контактирајте не.
3.Досега, Рејсон има положено меѓународна сертификација на системот за управување со квалитет. Сите производи вклучувајќи го и нашиот нов производ се испорачуваат со иновативен дизајн, гарантиран квалитет и конкурентни цени.
4.Ветуваме дека производите се испраќаат до клиентите здрави и здрави. Ако имате какви било прашања или сакате да дознаете повеќе за нашата, јавете ни се директно.

За Рејсон

Rayson Global Co., Ltd е кинеско-американско заедничко вложување, основано во 2007 година, кое се наоѓа во градот Шишан, зоната за висока технологија Фошан, и се наоѓа во близина на познатите претпријатија како Volkswagen, Honda Auto и Chimei Innolux. Фабриката е околу 40 минути со автомобил од меѓународниот аеродром Гуангжу Баијун и изложбената сала на кантонскиот саем. Нашето седиште "JINGXIN" започна да ја прави пружината за производство на внатрешни пружини за душеци во 1989 година, до сега, Rayson не е само фабрика за душеци (15000 парчиња/месец), туку и еден од најголемите внатрешни пружини за душеци (60.000 парчиња / месец) и ПП неткаен материјал (1800 тони/месец) производители во Кина со повеќе од 700 вработени. Над 90% од нашите производи се извезуваат во Европа, Америка, Австралија и други делови од светот. Ние доставуваме компоненти за душеци на Serta, Sealy, Kingkoil, Slumberland и други познати меѓународни брендови за душеци. Рејсон може да произведе душек со џебна пружина, душек со пружини Bonnell, душек со континуирана пружина, душек од мемори пена, душек од пена и латекс душек итн.


Испратете го вашето барање